Stránky

čtvrtek 15. srpna 2013

Jaromír Bosák - Životní mač

Jaromír Bosák - Životní mač
Prázdniny už dávno nemívám, ale i tak jsou ty dva letní měsíce obdobím, který mě láká k uvolnění se, nebrání všeho moc vážně, k odpočinku a zábavě. Tedy nemyslím, že bych se neuměl bavit i jindy, ale asi víte, jak to myslím. Však jste stejní :)

Člověk má hned chuť sáhnout po trochu oddechovější četbě a to se přihodilo i mě. Věřím, že mi to nebudete mít za zlé.

Co by sportovní fanoušek a fanoušek vtipných komentářů Jaromíra Bosáka jsem nemohl minout jeho memoáry Životní mač.

A samozřejmě, že "Jarda" nezklamal. Hlášek má v knize požehnaně!

"I když se půjdete podívat třeba na zápas Příbram versus České Budějovice, uvidíte, jak rychle ti hráči musí pracovat s míčem. V tomto směru televize trochu zkresluje a zpomaluje. Od postranní čáry to vypadá poněkud jinak než z kanape. Ti kluci hrát fotbal umí... Ve většině případů ho ale neumí zas natolik, aby ho hráli jinde než v Příbrami nebo Budějovicích."

Právě jeho hlášky ho před lety jako fotbalového komentárora "udělaly". Díky nic se stal populární a mnohé z nich zlidověly

Jaromír Bosák je nejen vtipný, ale umí podat svůj život, náhled na sport a realitu televizního komentování s patřičnou pokorou. Není žádnou namyšlenou komentátorskou hvězdou, ale civilním člověkem, který se díky píli dopracoval k povolání, který mu spousta mužských závidí. Vždyť kdo by nechtěl lítat po světě, koukat na fotbal a ještě za to dostat zaplaceno. Ale tak jednoduché to samozřejmě není. A ten, kdo to nevěděl doposud, ten si to naplno uvědomí po přečtení této knihy.

"Je týden, kdy komentuju dva fotbalové zápasy, přičemž jeden v Londýně a pak ještě od čtvrtka do neděle po nocích golf, a v pondělí třeba už zase fotbal. Na podzim nebo na jaře tak dělám třeba i dvacet přenosů měsíčně. Takže víkend volný žádný a do hospody taky jít nemůžete. To ale neznamená, že ušetřím, protože si kupuju energetické nápoje, abych neusnul v jednu ráno při přenosu. Nestěžuju si, mě to baví."

A o to přeci v životě i práci jde. Aby nás to všechny bavilo.

Název: Životní mač
Autor: Jaromír Bosák
Nakladatelství: Euromedia Group - Knižní klub
Rok vydání: 2013
Počet stran: 183

Žádné komentáře:

Okomentovat